Site Loader

Najlepsza pomoc dla katechety

Chociaż wartość i jakość lekcji zależy przede wszystkim od umiejętności, wiedzy i charyzmy nauczyciela, nie jest żadną tajemnicą, że wielką pomoc w prowadzeniu zajęć stanowią dobrze napisane, merytoryczne podręczniki. Potrzeba korzystania z podręcznika na lekcjach matematyki czy biologii nikogo nie dziwi, można się jednak zastanawiać, czy rzeczywiście są one niezbędne na katechezie. Na tak postawione pytanie należy odpowiedzieć twierdząco. Podręcznik do religii bardzo ułatwia prowadzenie zajęć i stanowi dla uczniów ważny punkt odniesienia, jeśli nie do końca wierzą w to, co przekazuje im nauczyciel. Od wielu lat na polskim rynku wydawnictwo Jedność podręczniki do religii przygotowuje w ten sposób, by były one jak najbardziej merytoryczny i przekazywały uczniom dużą porcję wiedzy w sposób z jednej strony zrozumiały, z drugiej zaś przekonywujący. Wbrew pozorom podręcznik do katechezy nie stanowi wykazu historii biblijnych, a porusza ważne tematy dotyczące życia codziennego, poszukiwania Boga, postaw moralnych i etycznych oraz trudnych wyborów, przed którymi staje każdy człowiek.

Treść dostosowana do ucznia

Wydawnictwo Jedność podręczniki do religii oferuje bardzo różnym grupom wiekowym. W ofercie wydawnictwa znajdują się publikacje przeznaczone dla:

  • przedszkola
  • klas I-III szkoły podstawowej
  • klas IV-VIII szkoły podstawowej
  • szkoły średniej (technikum i liceum).

Konieczność istnienia osobnego podręcznika dla każdej klasy nie powinna budzić żadnych wątpliwości. Inne treści porusza się bowiem na zajęciach z ośmiolatkami, inne natomiast w dyskusji z prawie dorosłymi ludźmi, którzy niedługo pójdą na studia i założą własne rodziny. Wydawnictwo Jedność podręczniki do religii dla młodszych dzieci przygotowało w bardzo kolorowych oprawach z dużą ilością ilustracji. Treści poruszane w publikacjach dla przedszkolaków oraz uczniów klas I-III mają na celu przede wszystkim rozwijanie poznania wiary, pomoc w poznaniu Pisma Świętego jako Słowa Boga oraz rozwijanie umiejętności uważnego uczestniczenia w Mszy świętej oraz świadomego przeżywania sakramentów. Starsze dzieci oraz młodzież stopniowo wprowadza się w historie Kościoła katolickiego i chrześcijaństwa. W podręcznikach dla klas VII-VIII oraz dla szkół średnich autorzy podkreślają także rolę modlitwy w życiu codziennym, zapoznają uczniów z ich rodzajami oraz metodami. Publikacje dla starszych odbiorców nie stronią także od poruszania trudnych tematów takich jak aborcja, eutanazja, śmierć czy cierpienie.

Szkoła zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com

Sławek