Site Loader

Religia jest obecnie przedmiotem nieobowiązkowym. O tym czy dany uczeń będzie uczęszczał na zajęcia, czy też nie decyduje rodzic. Jeżeli nie religia, to zawsze pozostaje etyka. Obecnie niewielu rodziców rezygnuje z tego przywileju pozostawiając swoje dzieci na lekcji religii. Może po części jest to związane z tym, że od wielu, wielu lat Polacy są narodem wierzącym, związanym z wiarą chrześcijańska, dlatego też dzieci posyłane są na religie. Na takim przedmiocie, tak jak na każdym innym zawsze trzeba mieć odpowiednie podręczniki, jakie wyznacza ksiądz/siostra zakonna lub katecheta. Wydawnictwo Jedność podręczniki do religii (https://www.taniaksiazka.pl/wydawnictwo/jednosc) często współpracuje z wieloma nauczycielami, którym oferuje najlepsze pomoce naukowe. W ich ofercie znaleźć można podręczniki dla szkół podstawowych i dla szkół średnich.

“Klasa VI SP Tajemnice BOGAtego życia – Podręcznik do religii”

Podręczniki do religii nie tylko oceniane są przez nauczycieli, którzy muszą zrealizować odpowiednia podstawę programową. Takie książki nie tylko oceniane są przez uczniów, którzy będą z daną książką pracować przez cały rok. One również oceniane są przez rodziców, którzy chcą wiedzieć jakie zagadnienia poszczególne będą omawiane na lekcjach. Ta książka dedykowana dla klasy szóstej zawiera bardzo wiele ciekawych tematów, które są naprawdę przyjaźnie opracowane przez autorów. W tym podręczniku znaleźć można aż 62 jednostki tematyczne, które omawiają takie tematy, jak “Moje drzewo rodowe, czyli kto pochodzi od małpy, a kto od Adama i Ewy?”, “Drogowskazy dla błądzących – Niewiasta i Jej Syn”, “Psalmy w MP4 – dusza śpiewa nie tylko z radości”, “Ziarnko gorczycy i zaczyn chlebowy – siła wzrostu i moc przemiany”, ” Chrzcielnica – zanurzyć się w mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa” i jeszcze wiele innych.

“Klasa VII SP Błogosławieni, którzy szukają Jezusa – podręcznik do religii”

W klasie siódmej w podręczniku znaleźć można 61 tematów, które będą omawiane razem z nauczycielem. Wszystko zostało tak dopracowane, aby uczeń naprawdę zainteresował się tematem. Autorzy zwrócili uwagę na wartości, jakie interesują młodych ludzi, którzy znajdują się w klasach siódmych. Mamy więc tutaj do czynienia z takimi tematami, jak “Jak Dawid z Jonatanem – dlaczego warto mieć przyjaciół?”, “Pismo Święte dziełem literackim i księgą wiary.”, “Niewzruszona wiara. Osobista relacja z Chrystusem.”, “Moja rodzina – mały Kościół. Rodzina kościołem domowym.” i jeszcze wiele innych tematów przeznaczonych na poszczególne lekcje.

Szkoła zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com

Sławek